Projekt „Żyj z kulturą”

W ramach Projektu pilotażowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu „Żyj Kulturą” 2014/2015 realizowaliśmy dwa jednodniowe Warsztaty rozwojowe dla osób dotkniętych chorobą nowotworową „ Jak skutecznie skontaktować się z sobą i innymi?”

 

Cel warsztatu:

Podniesienie jakości życia uczestników warsztatu poprzez zwiększenie świadomości siebie i naukę efektywnej komunikacji.

 

Warsztat prowadzony był w oparciu o metodę empatycznej komunikacji Marshalla Rosenberga ( Porozumienie bez Przemocy, ang. Nonviolent Communication ( NVC).

 

W czasie warsztatu wykorzystane były metody aktywnej edukacji z uwzględnieniem takich technik jak: praca w małych grupach, symulacje, odgrywanie scenek, ćwiczenia indywidualne. Warsztat łączył teorie metody z praktyką. Ćwiczenia oparte były na osobistych przykładach, na bazie swojego doświadczenia oraz sytuacji, które wytworzyły się podczas warsztatów.

 

Prowadząca:

Ewa Krzymuska – Gryncewicz, trenerka rozwoju osobistego, absolwentka Studium Trenerów Komunikacji opartej na Empatii (Dojrzewalnia Róż w Warszawie w współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym), doświadczona mediatorka wpisana na listę mediatorów Sądu Okręgowego w Gdańsku, z wykształcenia pedagożka. Od 2008 roku prowadzi szkolenia, warsztaty, grupy rozwojowe oparte na metodzie empatycznej komunikacji M. Rosenberga.

W warsztatach uczestniczyło 20 osób.